KONST / Litografier / Färglitografi 12861132
nr 1286 1132
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 163/385, daterad -82. Motivet: 42x54 cm
Kondition: skadad ram
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 4 november 2019
kl 20:39:08
1.000 kr
1.100 kr
1.500 kr
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
2.000 kr
2.400 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson